Биркиркара се размина със супер сензация срещу Уест Хам

Малтийският Биркиркара бе на косъм да сътвори голямата сензация във втория предварителен кръг на Лига Европа. Тимът спечели с 1:0 в редовното време реванша срещу "чуковете" и така докара мача до продължения и дузпи. При 11-метровите удари обаче късметът бе на страната на лондончани, които успяха да оцелеят на косъм и остават в надпреварата.

Резултатът в мача откри голямата звезда на домакините Фабрицио Миколи в 15-ата минута. След това ситуацията стана още по-неприятна за гостите, които останаха с 10 човека на терена, след като Джеймс Томкинс бе изгонен от игра с директен червен картон в края на първото полувреме.

До края на редовното време резултатът не бе проенен и така се стигна до продължения, след като първата среща бе завършила с минимален успех на Уест Хам. В началото на второто продължение и малтийците останаха с 10 души на терена, след като Мацети получи втори жълт и червен картон. Това вдъхнови гостите и в 117-ата минута те стигнаха до гол на Модибо Маига, който обаче бе отменен заради засада.

В крайна сметка победителят в мача трябваше да бъде решен с дузпи. При тях англичаните показаха здрави нерви и всички изпълнители бяха точни, докато единствено Вуканач не успя да вкара за Биркиркара, но това се оказа фатално за неговия тим, който загуби след 3:5 точни удара в полза на "чуковете".

Така Уест Хам се класира за следващата фаза, където ще срещне румънския Астра (Гюргево).