Байерн се сблъска с китайската стена, Мюлер антигерой за баварците

Байерн (Мюнхен) изненадващо завърши китайското си турне със загуба от местния шампион Гуанджоу Евъргранде. Двата отбора завършиха редовното време без да си отбележат гол, а при дузпите тимът, воден от Луиш Фелипе Сколари, спечели с 5:4, след като Томас Мюлер пропусна първата дузпа за баварците.

Селекцията на Пеп Гуардиола доминираше през по-голямата част от срещата, но Хьорберг и Мюлер пропуснаха най-добрите възможности за баварците. Домакините, за които много силно игра вратарят Цън Чън, също можеха да се поздравят с победата още в редовното време, но направиха два-три големи пропуска.

Първото полувреме бе доста интензивно, макар че завърши без голове. Пиер-Емил Хьорберг пропусна страхотна възможност да открие резултата в шестата минута, когато от малкото наказателно поле стреля неточно с глава, след като бе оставен в чиста позиция. Много скоро след това домакините направиха много добра контраатака, завършила с удар на Робиньо. Нойер парира не много уверено, след което топката чукна и страничната греда, като в крайна сметка се озова в ръцете на баварския страж.

Последваха силни минути за Байерн, но Гьотце пропусна добра възможност. Синан Курт също се понрави с няколко добри пробива.

След около час игра Дъглас Коща проби отляво и стреля остро, но стражът на Гуанджоу спаси. Още по-решаваща бе намесата на вратаря две минути по-късно, когато Томас Мюлер засече от въздуха центриране на Алаба, но Цън Чън отново спаси.

В 67-ата минута Гао Лин пропусна най-чистата възможност в мача, след като излезе очи в очи с Лучич, но прати топката на сантиметри встрани от вратата.

В 82-ата минута Мюлер отново не успя да преодолее вратаря на Гуанджоу. Именно нападателят пропусна първата дузпа за баварците при 11-метровите наказателни удари. След това всички изпълнители бяха точни и така Гуанджоу се поздрави с престижната победа.