Ливърпул громи със 7:0 в извънредна контрола, Дани Ингс с хеттрик

Ливърпул разгроми със 7:0 Фелда Юнайтед в извънредна контрола в Малайзия. По принцип тима на Брендън Роджърс трябваше да проведе нормална тренировка днес, но мърсисайдци са получили покана от местния тим да изиграят тренировъчен двубой с продължителност 60 минути. "Червените" излязоха с отбор, съставен предимно от резерви, но все пак сред 11-те имаше и няколко сериозни имена като Коло Туре, Мамаду Сако, Лазар Маркович и новото попълнение Дани Ингс. Именно нападателят, дошъл от Бърнли, блесна с хеттрик за днешната победа, като английският национал вкара и трите си гола след почивката.

Педро Киривея и Лазар Маркович дадоха аванс от 2:0 в полза на Ливърпул до края на първото полувреме. През втората част Сей Оджо покачи на 3:0. След това дойдоха минутите на Ингс, който първо уцели гредата, а след това добави две бързи попадения за 5:0. Тейшейра отбеляза шести гол, след като прехвърли вратаря от близо 40 метра. В самия край Ингс оформи крайното 7:0.

Утре Ливърпул играе срещу сборен отбор на Малайзия. Двубоят е от 15:45 българско време.

Съставът на Ливърпул: Фултън, Уиздъм, Туре, Сако, Магуайър, Оджо, Роситър, Киривея, Маркович, Тейшейра, Ингс