Панама обвини КОНКАКАФ в корупция

Футболистите на Панама обвиниха ръководството на КОНКАКАФ в корупция след отпадането на тима от Мексико на полуфиналите в турнира "Голд Къп". Панамците загубиха с 1:2, а двубоят бе пълен със спорни решения в техен ущърб. Първо, в 25-ата минута, Луис Техада бе изгонен, но въпреки това панамците успяха да поведат в резултата с 1:0. Така се стигна до 89-ата минута, когато съдията Марк Гайгер отсъди спорна дузпа в полза на Мексико, довела до 10-минутно прекъсване на срещата и в последствие до изравняване на резултата. В 105-ата минута Гайгер свири втора дузпа за Мексико, превърната отново в гол от Андрес Гуардадо.

Веднага след последния съдийски сигнал футболистите и треньорското ръководство на Панама наобиколиха американския рефер, искайки му обяснение за отсъжданията в хода на мача. В съблекалнята пък играчи се снимаха с транспарант, на който пише "КОНКАКАФ - корумпирани крадци". Заради действията на играчите федерацията на Панама най-вероятно ще бъде сурово наказана от ръководството на КОНКАКАФ.

Mexico 2-1 Panama Full English Highlights 23... by enteritament