Ямайка хвърли бомбата на "Голд Къп", Мексико се класира скандално за финала

Отборите на Ямайка и Мексико ще спорят за титлата в турнира "Голд Къп". Ямайците поднесоха най-голямата изненада до този момент в надпреварата, след като елиминираха домакина и основен фаворит САЩ с 2:1.

Дарън Матокс даде преднина на гостите от малката карибска страна с удар с глава в 31-ата минута, а само пет по-късно нападателят на Хюстън Динамо Жил Барнс хвърли в ужас зрителите на "Джордия Дом" в Атланта, след като удвои преднината на Ямайка с чудесен удар от фаул.

В началото на второто полувреме американците излязоха много по-мотивирани и само три минути след подновяването на играта стигнаха до гол чрез капитана си Майк Брадли. За повече обаче възпитаниците на Юрген Клинсман нямаха сили и така Ямайка стана първият карибски отбор в историята, който се класира за финал в "Голд Къп". Поражението пък бе първо за САЩ на собствен терен от карибска страна от 1969 година насам.

В другия полуфинал Мексико се нуждаеше от две дузпи, за да преодолее съпротивата на Панама.
Само дни след като мексиканците отстраниха Коста Рика след спорна дузпа в заключителните минути на мача, нова такава им позволи да се доберат до продължения срещу Панама.

В деветата минута на 12-минутното продължение на второто полувреме мексиканците получиха правото да изпълнят 11-метров удар за игра с ръка на Роман Торес, който Андрес Гуардадо хладнокръвно превърна в гол за 1:1. Именно Торес бе човекът, който даде преднина на Панама в 57-ата минута, когато се разписа с глава.

В 105-ата минута на двубоя съдията Марк Гайгер даде нова дузпа за Мексико, този път далеч по-очевидна, която Гуардадо отново превърна в гол и по този начин класира Мексико за финала в турнира.

В оставащите 15 минути до края на срещата панамците нямаха физическите сили да се противопоставят на по-опитния си съперник, тъй като от 25-ата минута играха с 10 души след червен картон на нападателя Луис Техада.

Финалният мач в турнира между Ямайка и Мексико е в неделя.

Mexico 2-1 Panama Full English Highlights 23... by enteritament