Челси стартира американското турне със загуба и 4 допуснати гола (видео)

Шампионът на Англия Челси загуби първия си мач от турнира International Champions Cup. Лондончани отстъпиха с 2:4 на Ню Йорк Ред Булс след много слабо второ полувреме, в което всеки изстрел на домакините се превръщаше в гол. Джон Тери бе далеч от познатото си ниво и негова груба грешка доведе до едно от попаденията за американците, а във вратата на Асмир Бегович се разписа и 16-годишният Тайлър Адамс.

Виктор Моузес бе доста активен в началото и негов удар затрудни стража на домакините Кайл Рейниш. Ню Йорк игра с повечето от резервите си, но въпреки това създаде много проблеми на хората на Жозе Моуриньо. До почивката колебливите действия на Челси в защита не бяха наказани и отборът дори поведе в 26-ата минута с попадение на Лоик Реми. Французинът не овладя добре топката след пас на Оскар, но намери начин да шутира и опъна мрежата.

В края на полувремето Моузес уцели гредата, а Реми от перфектна позиция прати топката високо в аут. В 51-ата минута Тери сбърка елементарен пас и подари кълбото на Франклин Кастеланьос, който изравни. Последваха пропуски на Диего Коща, а в 69-ата минута младокът Тайлър Адамс скочи най-високо след центриране на Кастеланьос и с глава вкара втори гол за Ню Йорк Ред Булс.

Това беше началото на период от 8 минути, в които феновете видяха общо 4 гола. Мощен шут на Шон Дейвис направи резултата 3:1, но Еден Азар с прецизен изстрел върна интригата. Защитата на Челси за пореден път се провали в 77-ата минута и отново Дейвис попадна в прегръдките на съотборниците си. Той беше оставен непокрит и изненада Бегович за крайното 4:2.

НЮ ЙОРК РЕД БУЛС - ЧЕЛСИ 4:2 (0:1)