Унгарският шампион почти повтори "подвига" на Лудогорец (видео)

Унгарският Видеотон беше на път да запише една от най-срамните загуби в историята си, но се спаси след продължения срещу уелския ТНС във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Ако унгарците бяха отпаднали, това щеше да е най-голямата сензация от началото на турнира този сезон, заедно с провала на Лудогорец, който беше елиминиран от молдовския Милсами.

В редовното време Видеотон загуби с 0:1 на собствения си стадион и така се стигна до продължения. В първото от тях голове не паднаха, но в 107-ата минута Адам Гюрксо успя да изравни. Гостите от Уелс нямаха сили за ново попадение, а в последните минути останаха и с човек по-малко заради червен картон на Сам Финли.

В следващия кръг Видеотон ще срещне БАТЕ Борисов.

ВИДЕОТОН - ТНС 1:1 след прод. (0:1)
0:1 Уилямс (78)
1:1 Гюрксо (107)

* Видеотон продължава в третия квалификационен кръг с общ резултат 2:1

Снимка: origo.hu