Стяуа мина през деветте кръга на Ада, но стигна до мачове срещу Божинов (видео)

Румънският гранд Стяуа преживя кошмарни минути в реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига срещу Тренчин, но все пак се класира за следващата фаза на турнира, където ще се изправи срещу Партизан на Валери Божинов. След успеха с 2:0 като гост, "стелистите" едва ли са очаквали да имат трудности срещу Тренчин, но словаците не мислеха така. Те се наложиха с 3:2 на "Арена Национал" в Букурещ и само един гол не им стигна, за да поднесат сензацията.

Гостите набързо поведоха с 2:0 с попадения на Уесли и Матуш Беро до средата на първото полувреме. Това бе истински шок за футболистите и феновете на Стяуа, а старши треньорът Мирел Радой се видя принуден да направи две смени още преди почивката. В 57-ата минута ганаецът Сълей Муниру върна едно попадение, а веднага след това домакините получиха и дузпа, реализирана от Грегори Таде.

Този развой на двубоя не прекърши словаците и те продължиха да атакуват с всички сили. Гостите не се предадоха и когато останаха с човек по-малко, след като в 74-ата минута Милан Рундич получи червен картон. Десет минути по-късно Уесли вкара втория си гол в мача и Тренчин се нуждаеше от още един, за да се класира, но в петминутното продължение Стяуа устиска резултата.

СТЯУА - ТРЕНЧИН 2:3 (0:2)
0:1 Уесли (13)