Вайналдум откри сметката си за Нюкасъл при загуба от американци

Английският тим Нюкасъл допусна загуба с 3:4 от втория тим на Портланд Тимбърс в контрола, играна в САЩ.

Новото попълнение на "свраките" Жоржиньо Вайналдум откри резултата още в 6-а минута с първия си гол за клуба, но след това домакините показаха по-добра игра и още до почивката вкараха три попадения. Абдул Фатаву изравни, Антъни Менинг направи 2:1, а Тейлър покачи на 3:1 за Портланд до 30-а минута на двубоя.

В 66-а минута преднината на Портланд стана цели три гола, след като и Ник Беслер реализира. Все пак Роландо Аарънс върна честта на Нюкасъл с два гола в рамките на по-малко от минута четвърт час преди края на срещата, но това не помогна на Нюкасъл да избегне загубата.

Поражението е второ в три мача за новия мениджър на тима Стив Макларън.