Юнайтед с втора победа в САЩ, Депай откри головата си сметка (видео)

Манчестър Юнайтед записа втора победа на турнира International Champions Cup. "Червените дяволи" сразиха с 3:1 Сан Хосе Ърткуейкс, а новото попълнение Мемфис Депай отбеляза първия си гол за отбора. Другите попадения за състава на Луис ван Гаал бяха дело на Хуан Мата и Андреас Перейра, а Фатай Алаши се разписа за домакините.

Уейн Рууни бе на върха на атаката за Юнайтед, а най-близо до него действаха Мата и Депай. Триото в средата на терена оформиха Майкъл Карик, Ашли Йънг и Морган Шнайдерлин.

От самото начало на двубоя Депай започна да тормози защитата на Сан Хосе. Холандецът демонстрира бързина и техника, с които ще се превърне в кошмар за много защитници във Висшата лига. Първото голово положение се откри пред Рууни, но той не можа да засече подаването на Люк Шоу.

В 32-ата минута Йънг комбинира с Мата и той веднага потърси пас към Депай. Крилото не достигна навреме до топката, но тя изненада стража на домакините и влетя в мрежата му. Малко по-късно защитник на американския тим опита да върне към вратаря ,но Депай пресече подаването и необезпокояван вкара за 0:2.

Точно преди почивката Салинас изведе Фатай Алаши и той върна един гол. Юнайтед обаче нямаше намерение да изпуска инициативата. В 61-ата минута Джеси Лингард центрира към Перейра който с глава заби топката за трети път във вратата на домакините.

До края на мача темпото на игра спадна, но въпреки това съперницте създадоха по няколко опасни атаки, които не завършиха с гол.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - САН ХОСЕ ЪРТКУЕЙКС 3:1 (2:1)