Барса се позабавлява срещу Джерард и компания (видео+галерия)

Барселона победи Лос Анджелис Галакси с 2:1 в поредния мач от турнира International Chаmpions Cup. Над 90 000 зрители по трибуните на "Роуз Боул" имаха удоволствието да видят на живо първата лятна проверка на европейския клубен шампион. "Блаугранас" бяха без Лионел Меси и Неймар, които получиха по-дълга почивка заради участието си на Копа Америка. По същата причина отсъстваха Даниел Алвеш, Клаудио Браво и Хавиер Масчерано но останалите звезди на тима, начело с Луис Суарес, бяха на разположение на наставника Луис Енрике.

Уругваецът си партнираше в предни позиции с Педро Родригес и Рафиня Алкантара, а в състава на домакините личаха имената на Стивън Джерард и капитана Роби Кийн. Преди първия съдийски сигнал Джерард се прегърна братски с бившия си съотборник в Ливърпул Суарес и шоуто започна.

ЛА Галакси - Барса - 1:2 Барса можеше да поведе още в 5-ата минута, но след центриране на Иван Ракитич и удар с глава на Марк Бартра топката излезе в аут. Суарес беше най-активен в редиците на каталунците, но негов силен изстрел премина покрай вратата, а в 25-ата минута и Рафа Алкантара шутира неточно.

В 35-ата минута Суарес се озова на добра позиция, но стражът на ЛА Галакси Браян Роу се намеси перфектно след фалцовия му удар. Съставът на Брус Арина се държеше достойно срещу именития си противник, но не можа да запази нулевото равенство на почивката. В самия край на първите 45 минути Бартра хитро намери Луис Суарес, който овладя топката и безпроблемно откри резултата.

На полувремто бяха извършени доста смени като в игра за Барселона се появиха Жерард Пике, Жорди Алба, Томас Вермален и Андрес Иниеста. Каталунците веднаха можеха да удвоят пренината си, но Рафиня пропусна.  В 52-ата минута резервният страж на домакините Андрю Уулвъртън парира изстрел на Пике, но малко след това нямаше какво да стори при мощния шут на Сержи Роберто. Кълбото попадна право на крака на халфа след кратко разбъркване и той, без да се бави, опъна мрежата.

Барса продължи да се забавлява на терена, а футболистите на ЛА Галакси опитваха епизодични контри, но без да стигнат до опасно положение пред Хосе Суарес. Чак в 83-ата минута младият страж трябваше да се намесва след удар на Едсон Бъдъл. Последната голова възможност за гостите се откри пред Сандро Рамирес, който уцели напречната греда. В добавеното време Мика Вайринен центрира от корнер и Томи Майер вкара гола на честта за ЛА Галакси.

БАРСЕЛОНА - ЛА ГАЛАКСИ 2:1 (1:0)
1:0 Л. Суарес (45)
2:0 С. Роберто (56)
2:1 Т. Майер (90)