Елфсборг спечели дербито с Рандерс след продължения (видео)

Отборът на Елфсборг се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като спечели много трудно скандинавското дерби срещу датския Рандерс с 1:0 след продължения. Първата среща завърши без голове, а в реванша съперниците играха много предпазливо и редовното време отново не донесе попадения. Гостите обаче останаха с човек по-малко в 84-ата минута, когато за втори жълт картон беше изгонен Никола Брьок-Мадсен.

В продълженията численото превъзходство на Елфсборг много бързо даде резултат. В 94-ата минута Симон Лундевал отбеляза единствения и скъпоценен гол, който прати шведите в следващата фаза на турнира.

Елфсборг (Швеция) - Рандерс (Дания) 1:0 след прод. (0:0 в ред. време)
1:0 Лундевал (94)
* Елфсборг се класира за следващия кръг с общ резултат 1:0

Снимка: expressen.se