Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Стърлинг с гол след 137 секунди като играч на Ман Сити, "гражданите" биха Рома (видео)

Най-скъпият англичанин в историята Рахим Стърлинг отбеляза първия си гол за Манчестър Сити само 137 секунди след началото на дебюта си за своя нов клуб след трансфера на стойност 49 милиона лири. Роденият в Ямайка бивш футболист на Ливърпул се разписа в самото начало на третата минута на проверката срещу италианския Рома в Мелбърн. Той бе изведен зад отбраната на "вълците" и с удар по тревата откри головата си сметка за отбора на Мануел Пелегрини.

Новото попълнение на гражданите се отличи с няколко добри прояви по крилото и можеше да получи заслужена дузпа, след като бе съборен в наказателното поле от Алесандро Флоренци, но съдията на посочи бялата точка.

Иначе Манчестър Сити започна с победа след изпълнение на дузпи участието си в турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Редовното време на мача завърши 2:2, а при изпълнението на 11-метрови наказателни удари пропуски направиха Александър Коларов за Ман Сити и Сейду Думбия за Рома в момент, в който можеше да донесе победата на своя тим. След това Сейду Кейта също не успя да преодолее Джо Харт при "внезапната смърт", с което Ман Сити стигна до победата.

Стърлинг откри резултата в 3-ата минута на мача, но Миралем Пянич изравни пет минути по-късно с невероятно изпълнение от 30 метра, като не остави шансове за реакция на Вилфредо Кабайеро с прекрасен удар под гредата.

След почивката обаче брутална грешка на Ашли Коул изведе младия нападател на "гражданите" Келеши Иеанашо абсолютно сам срещу Богдан Лобонц и 18-годишният централен нападател изведе Манчестър Сити отново напред в резултата. Когато всичко изглеждаше приключило минути преди края на редовните 90, Адем Ляич с отлично изпълнен пряк свободен удар изравни резултата и прати мача в дузпи.

При тях Александър Коларов пропусна, а футболистите на Рома вкараха при първите си четири изпълнения от бялата точка, но Сейду Думбия пропусна петата дузпа, когато можеше да донесе победата на своя отбор. Джо Харт пък вкара по фантастичен начин, а след това спаси изпълнението на Сейду Думбия, с което донесе успеха на "гражданите".

МАНЧЕСТЪР СИТИ - РОМА 2:2 (1:1)
1:0 - Стърлинг (2)
1:1 - Пянич (8)
2:1 - Келеши (51)
2:2 - Ляич (87)