България се изкачва до №8 в световната ранглиста!

Волейболистите от националния отбор на България не записаха най-доброто си класиране в Световната лига през тази година. Възпитаниците на Пламен Константинов заеха 2-ро място във втора дивизия и заеха 10-а позиция в крайното класиране.

Въпреки това, България ще се изкачи с поне едно място нагоре и в следващото издание на световната ранглиста ще заема 8-а позиция, изчислиха от полския сайт sportowefakty.pl. Изкачването на националите ни донякъде се дължи и на неучастието в турнира през тази годината тима на Германия, който ще бъде изпреварен от България с 10 точки.
България - Белгия 3:1
Изкачването нагоре в ранглистата може да помогне много на България за предстоящите олимпийски квалификации за Игрите в Рио 2016.

Франция триумфира в Световната лига, но "петлите" ще продължават да заемат 12-то място. Сребърните медалисти от Сърбия ще се изкачат от 8-а на 6-а позиция. В челната тройка няма да настъпят промени и лидер ще продължи да бъде съставът на Бразилия с 330 точки, с преднина от 6 точки пред втория - Русия, а третата позиция ще остане за Полша с 285 точки.

Колкото до официалната ранглиста в сайта на Международната централа (ФИВБ) тя ще бъде актуализирана след турнира за Световната купа в Япония. За момента в официалното подреждане България заема девето място със 156 точки.