Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Грандиозен провал за Лудогорец в Европа (видео + галерия)

Лудогорец претърпя огромен провал, отпадайки от молдовския шампион Милсами още във втория предварителен кръг на Шампионска лига.
Грандиозен провал за Лудогорец в Европа
Българите бяха загубили първия мач в Разград с 0:1, но след брилянтна игра в началото на реванша върнаха попадението чрез Вандерсон в 27-ата минута. Само 60 секунди по-късно обаче Андроник изравни.
Милсами - Лудогорец 2:1

Този гол тотално преобърна играта на орлите, които, особено през втората част, за пореден път през този сезон бяха неузнаваемо слаби. Върхът на тяхното безсилие бяха последните двайсетина минути на мача. В 72-ата минута Кожукари получи втори жълт и респективно червен картон, но вместо да натиснат своя противник, футболистите на Бруно Рибейро тотално загубиха ориентация на терена и в 89-ата минута молдовците вкараха втори гол чрез резервата Рацу за крайното 2:1 за Милсами.

Лудогорец започна много мотивирано мача и в 5-ата минута пред Вандерсон се откри добра възможност за гол. Халфът стреля от 11-12 метра, но в аут. В 16-ата минута Мисиджан направи двойно подаване с Вандерсон и нахлу в наказателното поле на домакините, но вместо да търси подаване - стреля в аут.
Три минути по-късно Лудогорец изпусна великолепна възможност да открие резултата. Вандерсон намери отлично Марселиньо, който стреля с глава от 5 метра, но стражът на домакините някак успя да спаси.

Молдовският шампион отговори с шут отдалеч на Кожукари, който излезе в аут. В 24-ата минута Кишада стреля от границата на наказателното поле в ръцете на Мицу. Секунди по-късно изстрел на Марселиньо излезе в аут.

Така се стигна до 27-ата минута, в която Лудогорец откри резултата след брилянтна атака. Препелица намери Кишада, който изведе Марселиньо очи в очи срещу Мицу, последва пас на бразилеца към Вандерсон и той от своя страна реализира на празна врата - 1:0 за Лудогорец.

Минута след това обаче орлите допуснаха изравняване по изключително нелеп начин. Буд се измъкна зад отбраната на гостите и шутира, но Владо Стоянов изби около точката на дузпата. Топката попадна в Андроник, който стреля не много силно с глава и за всеобща изненада тя влезе в мрежата на българския шампион.
В 38-ата минута Лудогорец като по чудо не вкара втори гол. Кишада изведе Вандерсон очи в очи срещу вратаря на молдовците, но Мицу отново спаси. След последвалия корнер Мисиджан шутира на два пъти, но в телата на футболисти на домакините.
След почивката Лудогорец намали драстично темпото, позволявайки на Милсами да изравни играта.

В 72-ата минута Кожукари извърши пореден груб фаул и логично бе изгонен за втори жълт картон. Останали с 10 човека домакините се прибраха в собствената си половина, залагайки на бързи контраатаки, всяка от които вещаеше сериозни неприятности за разградчани. От своя страна до края на мача Лудогорец така и не успя да създаде чисто голово положение, за което спомогна и лошото включване на резервите Джоди Лукоки и Цветелин Чунчуков.
В 83-ата минута разградчани имаха претенции за дузпа след нарушение срещу Марселиньо, но реферът не посочи бялата точка.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Милсами организира отлична контраатака отляво, която завърши с подаване към резервата Рацу, който без проблем оформи крайното 2:1 за молдовския шампион.Милсами - Лудогорец 2:1

Поражението изхвърли Лудогорец от евротурнирите през този сезон, тъй като те отпадат на твърде ранен етап от ШЛ, което не им позволява да продължат в турнира "Лига Европа".
МИЛСАМИ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1