Новите носят трета поредна победа на Ливърпул (видео)

Ливърпул постигна трета поредна победа по време на предсезонното си турне в Австралия, след като днес мърсисайдци надделяха с 2:0 над Аделаида Юнайтед пред 53 008 зрители на "Купърс Стейдиъм". Най-добрата новина за Брендън Роджърс е, че две от новите му попълнения - Джеймс Милнър и Дани Ингс, донесоха победата на "червените". За бившия играч на Манчестър Сити това е втори пореден гол, след като той се разписа и срещу Бризбейн Роар, а за Ингс попадението е дебютно с екипа на Ливърпул.

Английският тим започна доста активно и в първия 1/4 час Ориги пропусна две добри възможности да открие резултат. Постепенно обаче темпото спадна и до почивката имаше само още два по-опасни удара към вратата на домакините след изстрели на Айб и Милнър.

В 67-ата минута Айб центрира добре отдясно, а Милнър засече от въздуха за 0:1. Повторенията обаче показаха, че халфът бе в положение на засада, която остана немаркирана. Малко след това домакините можеха да изравнят, но удар на Елрич от 25 метра срещна гредата.

Две минути преди края Натаниел Клайн изведе много добре Ингс зад отбраната на Аделаида. Нападателят премина елегантно покрай вратаря, оформяйки крайното 0:2.

Следващата проверка на Ливърпул е срещу сборен отбор на Малайзия в Куала Лумпур. Двубоят е в петък.

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Шкъртел, Ловрен, Гомес (46'-Морено), Алън (85'-Маркович), Хендерсън, Милнър (73-Лейва), Айб, Лалана, Ориги (68'-Ингс)