Флуминензе загуби от Васко да Гама при представянето на Роналдиньо

Флуминензе загуби с 1:2 от Васко да Гама в деня при представянето на Роналдиньо пред феновете на отбора на стадион "Маракана". Бившият бразилски национал няма да играе до следващия месец и изгледа двуБоя от трибуните, а ФЛУ пропусна шанса да се изкачи на първо място в бразилското първенство.

Резервата Джон Клей донесе победата за Васко да Гама с красив далечен удар в 71-ата минута. Нападателят Андрезиньо изведе Васко напред в резултата пет минути преди края на първото полувреме, а малко след почивката Маркус Жуниор изравни с удар извън наказателното поле. Флуминензе изостава на две точки зад лидерите в класирането след изиграването на 14 кръга. Атлетико Минейро и Коринтианс имат актив от по 29 точки на първите две позиции. Васко да Гама е в зоната на изпадащите с едва 12 точки.

Коринтианс победи с 1:0 у дома срещу Атлетико Минейро и прекъсна серията на гостите от шест поредни победи в шампионата. Отборът от Сао Пауло победи с гол на Малком в 42-ата минута. Това е трети успех поред за Коринтианс. В друга среща от този кръг намиращият се на четвърто място в класирането Спорт надигра с 2:0 състава на Сао Пауло, който завърши срещата с девет души заради червени картони на Пауло Енрике Гансо и Луис Фабиано.