Дузпи пратиха Панама на 1/2-финал на "Голд Къп"

Отборът на Панама стана третият сигурен участник на 1/2-финалите на турнира "Голд Къп". Тази вечер той се наложи с дузпи над Тринидад и Тобаго в сблъсъка от 1/4-финала. В редовното време и пордълженията двата тима не излъчиха победител, като мачът завърши 1:1. При дузпите обаче късметът бе на страната на панамците, които продължават напред в турнира.

Луис Техада даде преднина на Панама в 37-ата минута, но Кенуайн Джоунс възстанови равенството, засичайки с глава центриране на Калийм Хиланд в 54-ата минута. До края двата тима заиграха по-предпазливо и положенията пред двете врати почти липсваха.

Така се стигна до продължения, където също не паднаха нови голове и трябваше рулетката на дузпите да определи победителя в мача. Там нервите взеха връх и пропуски направиха Роман Перес, Ерик Дейвис и Алберто Кинтеро за Панама, а Шелдън Бато, Кенуайн Джоунс и Сайръс Данейл не успяха да отбележат за Тринидад и Тобаго. В крайна сметка обаче решителен се оказа пропуска на Лестър Пептиер при седмата дузпа за Тринидад и Тобаго и така Панама с 6:5 точни удара триумфира.

С този успех Панама продължава на 1/2-финал, където очаква победителя от сблъсъка между Мексико и Коста Рика.