Арсенал би с лекота Евертън в дебюта на Чех и взе подгряващ трофей

Арсенал победи с 3:1 Евертън във финала на "Барклис Ейша Трофи", игран в Сингапур. Тио Уолкот (22'), Сантиаго Касорла (58') и Месут Йозил (62') се разписаха за "топчиите", които с лекота стигнаха до успеха. Рос Баркли (75') вкара почетното попадение за "карамелите".

Двамата мениджъри заложиха на доста силни стартови състави, като най-голямата новина бе дебютът на Петер Чех на вратата на "артилеристите".

През първата част Арсенал бе по-активният отбор. Касорла изведе много добре с дълго подаване Уолкот, който елегантно пусна топката покрай Роблес, давайки аванс на лондончани в 22-ата минута. Пет минути преди почивката Нейсмит засече с глава центриране от пряк свободен удар, Чех се разтегна и докосна топката, която рикошира в напречната греда, след което бе пратена в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В началото на втората част Чех за втори път днес показа класа, след като спаси силен удар на Гарбът.

В 54-ата минута Уолкот бе близо до втори гол, но изстрелът му мина на сантиметри встрани от целта. Шут на Белерин пък бе избит от Роблес.

В 58-ата минута Санти Касорла удвои, след като направи два финта, с които залъга бранителите на Евертън и с лек, но много точно пласиран удар направи 2:0. Четири минути по-късно Йозил реши всичко с трети гол. Германецът направи двойно с Касорла, Ягиелка покри засадата и Йозил, необезпокояван от никого, простреля Роблес за трети път. И при трите попадения отбраната на Евертън не действаше концентрирано и имаше сериозна вина за попаденията.

1/4 час преди края "карамелите" вкараха почетно попадение след хубав изстрел на Баркли от границата на наказателното поле.

Арсенал: Чех, Белерин, Косиелни, Чембърс, Гибс, Рамзи, Касорла (76'-Коклен), Уилшир (46'-Окслейд-Чембърлейн), Йозил, Уолкот (71'-Артета), Жиру (76'-Акпом)

Евертън: Роблес, Коулман, Стоунс (84'-Браунинг), Ягиелка (84'-Хибърт), Гарбът, Бари, Макарти (61'-Осман), Деулофеу (46'-Миралас), Нейсмит (46'-Баркли), Клевърли, Коне (61'-Лукаку)