Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

ЦСКА зарадва с победа 5000 на "Армията" - "червените" имат още доста да учат (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА зарадва многобройните си фенове с победа в днешната контрола срещу Оборище. Възпитаниците на Христо Янев се наложиха с минималното 1:0 пред 5 хиляди привърженици на стадион "Българска армия."

Единственото попадение за "червените" бе дело на 17-годишния Головодов в 51-ата минута, който се разписа с глава след центриране отдясно на Радой Божилов.

Това бе първата контрола, която "червените" ще изиграят на стадион "Българска армия" по време на лятната си подготовка. До този момент "армейците" провеждаха проверките си в Тетевен, където бяха на подготовка.

В предишния двубой "армейците" се наложиха над Литекс 2.
ЦСКА - Оборище Като цяло младият състав на ЦСКА има още много какво да учи, тъй като днес ясно пролича, че трудно стига до голови положения. През първата част такива пред вратата на гостите липсваха. "Червените" се отчетоха само с един далечен изстрел на Галчев от фаул, което е твърде недостатъчно. Но все пак радващото е, че "червените" залагат все повече на млади момчета и бъдещето е пред тях.
ЦСКА - Оборище В 28-ата минута бе първото добро положение в мача. Гостите от Панагюрище можеха да поведат. Обаси получи топката в наказателното поле и отправи удар, но за късмет на "червените" той попадна право в обсега на Стоян Колев.

Малко по-късно играч на Оборище отправи силен изстрел, но Колев бе заел добра позиция и успя да предотврати опасността.

ЦСКА отговори с топовен шут от страна на Борис Галчев, който стражът на гостите не посмя да се пробва да улови и избра сигурността, боксирайки кълбото.
ЦСКА - Оборище
През вторите 45 минути ЦСКА заигра малко по-добре и логично създаде няколко положения.

В 51-ата минута Головодов се разписа с глава за 1:0, след центриране отдясно на Радой Божилов.

В 73-ата минута Преслав Йорданов отблизо изпрати топката в десния стълб на вратата на втородивизионния тим след центриране на Маламов.

Четири минути по-късно Нетов премина през защитник на ЦСКА и шутира, но топката профуча на сантиметри от страничната греда.

В 85-ата минута Йорданав пропусна да се разпише от чиста позиция. Нападателят бе сам срещу вратаря, но стреля право в него.
ЦСКА - ОБОРИЩЕ 1:0

1:0 Головодов 51

ЦСКА: 12. Колев, 15. Грънчов, 16. Бранеков, 4. Чорбаджийски, 7. Кикарин, 8. Галчев, 23. Узунов, 24. Цветков, 10. Александров, 11. Головодов, 17. Хазуров (Петров, 27. Радой Божилов, 29. Йодан Йорданов, 9. Преслав Йорданов, 21. Виктор Райчев, 29 Йордан Йорданов)

Оборище: 1. Яначков, 6. Адемов, 3. Димов, 5. Василев, 17. Димитров, 13. Иванов, 16. Цветков, 23. Маркес, 6. Каптиев, 11. Нетов, 15. Обаси