Ударно начало за Джерард в МЛС (видео)

Легендата на Ливърпул Стивън Джерард започна кариерата си в американската Мейджър Лийг Сокър по отличен начин. Халфът помогна на Лос Анджелис Галакси да постигне голям обрат срещу гостуващия Сан Хосе Ърткуейкс и да спечели с 5:2.

Тимът от Ел Ей изоставаше с 0:2 до 25-ата минута след два гола на Куинси Амарикуа, но Джерард и друга бивша звезда от Премиър лийг - Роби Кийн поведоха съотборниците си към успеха. Кийн намали до 1:2, реализирайки дузпа след 30 минути игра, а само седем минути по-късно Стиви Джи вкара първото си попадение за Галакси. Опитният халф остави на място вратаря на съперник и с премерен удар от около 11 метра прати топката във вратата за 2:2.

Шоуто на двете звезди продължи с пълна сила - в 64-ата минута Кийн отбеляза втория си гол, оползотворявайки асистенция на Джерард за 3:2. Ирландецът сложи точка на спора, след като реализира втора дузпа 10 минути преди края, с което покачи до 4:2 и оформи хеттрика си. Себастиан Леджет оформи крайното 5:2 в последната минута на редовното време.

Близо 27 хиляди зрители бяха на стадиона за първата среща на Джерард в Щатите. Между множеството на трибуните бе и бившият капитан на Англия и съотборник на новата звезда на Ел Ей в националния тим - Дейвид Бекъм.