100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Литекс попари Лудогорец с две фамозни изпълнения - изгониха Виана за радост след гол (видео)

Отборът на Литекс стартира по най-добрия начин шампионата. "Оранжевите" победиха шампиона Лудогорец с 2:0 в мач от 1-ия кръг на "А" група. Срещата ще се запомни с двете индивидуални феноменални изпълнения при попаденията на оранжевите", които бяха дело на Данило Асприля и Диого Виана.

Дебют начело на Литекс направи Люпко Петрович, който бе изгонен за реплика към съдията.

Лудогорец пък за трета поредна година стартира сезона със загуба, но това не би трябвало да е най-притеснителното за "орлите". Играта на тима и в двете фази сериозно куца. В защита разградчани допускат груби грешки, а във фаза атака липсва идея. Освен това личи, че футболистите не са в добра физическа форма.

Първата опасна ситуация бе пред вратата на гостите от Разград. В 10-ата минута Асприля премина като на парад през Брайън Ангуло и шутира под ъгъл, но не намери целта.

В 18-ата минута Асприля пропусна отлична възможност за гол. Крилото на "оранжевите" не успя да се възползва от призицно центриране отдясно и останал на чиста позиция не уцели вратата.

В следващите няколко минути домакините притиснаха своя опонент и като по чудо не стигнаха нов гол. Пропуск направи Бьорн Йонсен, който от няколко метра стреля с глава право в обсега на Стоянов.

В 26-ата минута Асприля вкара феноменално попадение. Футболистът взе топката от центъра, премина в стил "Меси" пет човека и с удар по земя не остави шанс на Владислав Стоянов.

В 33-ата минута Андрей Препелица пробва късмета си с удар отдалеч, но стражът на Литекс Винисиус Баривиейра демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

През втората част статуквото на терена не се промени и отново ловчанлии атакуваха по-опасно. В 57-ата минута Литекс имаше претенции за дузпа. Арсенио Нунеш падна в наказателното поле след съприкосновение с Козмин Моци, но Станислав Тодоров прецени, че румънецът не е нарушил правилата.

В 84-ата минута Вандерсон пропусна от отлична позиция. Вирджил Мисиджан проби отдясно и сложи кълбото на главата на халфа, който не уцели вратата. Това бе единственото чисто положение за българския шампион.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Диого Виана вкара ново фамозно попадение. Състезателят пое на метри от наказателното поле и с прецизен фалцов удар по диагонала опъна мрежата. Виана съблече фланелката си в изблик на радост и получи втори жълт, респективно червен картон.

До края на срещата Лудогорец се хвърли в атака, но действията на възпитаниците на Бруно Рибейро бяха твърде хаотични и не доведоха до успех.