Сериозен гаф за Попето и компания на старта в Русия (видео)

Изключително неприятна грешна стъпка направиха българският национал Ивелин Попов и неговите съотборници от Спартак (Москва) на старта на руската Премиер лига. Попето и неговият нов тим не успяха да победят Уфа пред собствена публика на "Откритие Арена" и завършиха наравно 2:2 пред 42 000 зрители. Домакините играха повече от час с човек повече на терена след червен картон на бившия футболист на английския Арсенал Емануел Фримпонг, който показа среден пръст и бе изгонен от игра в 31-ата минута. Въпреки това гостите водеха в резултата с 2:1 до 79-ата минута и можеха да измъкна сензационна победа преди Зе Луис да донесе поне равенството на домакините.

Харис Ханджич изведе гостите напред в 12-ата минута с първия гол в руската Премиер лига за сезона. Той бе изпуснат от Сердар Ташчъ при изпълнение на пряк свободен удар в наказателното поле на домакините и преодоля Артьом Ребров за 0:1. Ташчъ се реабилитира за грешката си, изравнявайки резултата в 24-ата минута, а всичко за пълния обрат бе налице, когато Фримпонг се разбесня след половин час игра и бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки че бяха с човек повече на терена Ивелин Попов и съотборниците му не успяха да стигнат до нов гол във вратата на Давид Юрченко и да обърнат резултата. Дори напротив - в 67-ата минута Димитрий Стоцкий отбеляза втори гол във вратата на Ребров за 1:2. Той засече с глава центриране на голмайстора за първия гол Ханджич, за да смълчи пълните трибуни на "Откритие Арена". Преди двубоя феновете на домакините разпънаха огромна хореография с новия треньор на тима си Димитрий Аленичев, държащ в ръцете си купата от Шампионската лига, а малко преди края на мача техният тим губеше в резултата.

Все пак резервата Зе Луиш отбеляза изравнителен гол в 79-ата минута. Нападателят от Кабо Верде не бе впечатлил с нищо с изявите си до този момент, но в 79-ата минута се озова на точното място, за да отбележи отблизо изравнителния гол. До края на мача домакините се хвърлиха в мощни атаки, търсейки обрата и три точки на старта в шампионата, но така и не достигнаха до победен гол.

Ивелин Попов остана на терена до края на мача, като на няколко пъти бе близо до гола, но в последния момент защитници на съперника успяваха да блокират ударите му. След мача и треньорът на домакините Аленичев отличи Попето и взаимодействието му в предни позиции с неговите колеги Денис Глушаков и Роман Широков.