Ливърпул с втора победа, Милнър с дебютен гол (видео)

Тимът на Ливърпул регистрира втора поредна победа в предсезонната си подготовка, надигравайки австралийския Бризбейн Роър с 2:1 на "Сънкорп Стейдиъм" в едноименния град. "Червените" от "Анфийлд", които в днешния мач играха с представения вчера от тях бял екип за гостувания, обърнаха резултата в своя полза с попадения на Адам Лалана и Джеймс Милнър. Преди това Петратос бе дал аванс на домакините в 17-ата минута. За Милнър това бе първо попадение с екипа на новия му клуб след трансфера като свободен агент от Манчестър Сити.

Домакините откриха резултата с попадение на Димитри Петратос в 17-ата минута на мача. Бързо разиграване на топката след изпълнение на тъч и центриране от лявото крило попадна в краката на нападателя на Бризбейн, който залъга Мартин Шкъртел и с удар по тревата точно в долния десен ъгъл зад Симон Миньоле откри резултата в полза на домакините.

Авансът на Роър се запази малко повече от десетина минути, след като Адам Лалана в 28-ата изравни с много красиво изпълнение. Бившият плеймейкър на Саутхамптън получи топката вляво в наказателното поле, технично премина покрай бранител на австралийците и с фалцов удар с десния крак изравни. Още до края на първата част мърсисайдци можеха да стигнат и до пълен обрат, но удар на Мамаду Сако бе избит от голлинията от бранител на Бризбейн, а Дани Ингс също пропусна да се разпише от добра ситуация.

След почивката Ливърпул продължи да е по-активният отбор и Джеймс Милнър донесе успеха на отбора на Брендън Роджърс с първия си гол с екипа на своя нов отбор. Английският национал се пребори за топката пред наказателното поле на Бризбейн и макар да бе атакуван от трима-четирима бранители на "оранжевите" успя да вкара с удар покрай вратаря за 2:1.

До края на мача младият Джордън Айб можеше да отбележи и трети гол за Ливърпул, след като демонстрира невероятна скорост и техника по лявото крило, за да се откъсне зад защитата на домаките и очи в очи с вратаря. За съжаление на младока обаче неговият удар бе точно в тялото на стража, който изби в корнер.

В крайна сметка Ливърпул регистрира втора победа в предсезонната си подготовка, a след три дни е следващата проверка на "червените". В понеделник от 12.30 по обяд отборът на Роджърс излиза срещу Аделаида Юнайтед преди да се отправи към Малайзия за третата част от демонстративните си турнета по целия свят. До края на подготовката си Ливърул ще играе със сборен отбор на Малайзия, с ХИК Хелзинки във Финландия и срещу Суиндън Таун седмица преди началото на сезона във Висшата лига.

СЪСТАВЪТ НА ЛИВЪРПУЛ (4-4-2): Симон Миньоле, Натаниел Клайн, Мартин Шкъртел, Мамаду Сако (61-Коло Туре), Джо Гомес (61-Джо Магуайър), Лукаш Лейва (72-Джордaн Роситър), Джеймс Милнър, Джордан Хендерсън, Адам Лалана (61-Райън Кент), Дани Ингс (75-Рики Ламбърт), Дивок Ориги (61-Джордън Айб)