Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Арсенал громи за "Ейша Трофи", 19-годишен с хеттрик

Арсенал разгроми с 4:0 сборен отбор на Сингапур и се класира за финала на турнира "Барклис Ейша Трофи", където ще срещне отбора на Евертън, който по-рано днес победи Стоук Сити след изпълнение на дузпи. Герой за "артилеристите" бе 19-годишният Чуба Акпом, който отбеляза хеттрик (30', 76'-от дузпа, 79'). Другият гол бе дело на Джак Уилшир, който бе точен от дузпа в 60-ата минута.

"Артилеристите" спечелиха с лекота, като гостите бяха улеснени и от факта, че получиха два 11-метрови наказателни удара през втората част.

Надеждите на феновете, че Петер Чех ще дебютира днес с екипа на "топчиите" така и не се оправдаха, като на вратата по една полувреме изиграха Дамиан Мартинес и Войчех Шчесни.

Пълни 90 минути записаха капитанът Пер Мертезакер, Габриел Паулища, Начо Монреал, Франсис Коклен и героят Акпом.

Финалът между Арсенал и Евертън е в събота, като преди него Стоук и домакините от  Сингапур ще се срещнат в двубой за третото място.

Арсенал: Мартинес (46'-Шчесни), Дебюши (72'-Белерин), Мертезакер, Габриел, Монреал, Фламини (64'-Уилок), Коклен, Уилшир (64'-Кроули), Окслейд-Чембърлейн (64'-Зелалем), Илоби (72-Торал), Акпом