Милан отново мачка с 5:1 (видео)

Отборът на Милан постигна втора поредна победа с 5:1 в лятната подготовка на стадион "Кинети" в Солбиате Арно. Тимът на Синиша Михайлович разби шестодивизионния Леняно, като подобно на първата си проверка от миналия петък срещу Алчоне (5:1) допусна ранен гол във вратата си и трябваше да догонва в резултата. Анели се възползва от грешка на "росонерите" и Диего Лопес, който се размина с топката извън наказателното поле, и прати топката в мрежата за 0:1 в 10-ата минута. След натиск на "червено-черните" Андреа Поли изравни с втория си пореден гол в контролите. Халфът се възползва от удар с глава на Алекс, който попадна в него и от два метра възстанови равенството в 39-ата минута. 120 секунди по-късно Алекс даде преднина на Милан след гол с глава, а при следващата атака младият талант Хашим Мастур прати топката в мрежата с много красив гол от над 20 метра.

През втората част Кейсуке Хонда направи 4:1, след като прехвърли вратаря, а Симоне Верди оформи крайното 5:1 в 72-ата минута. Алесио Черчи бе близо и до шести гол, но в 83-ата минута крилото нацели гредата и пропусна да вкара във втори пореден мач това лято. Купеният за 20 милиона евро от Рома Андреа Бертолачи дебютира през второто полувреме. Иняцио Абате напусна терена с контузия на левия глезен, а добри впечатления остави Нианг, въпреки че не успя да вкара.

Следващата контрола на "росонерите" е с Лион във Франция, след което тимът заминава за Китай. Преди това към тима трябва да се присъединят Луис Адриано и Карлос Бака.

МИЛАН - Леняно 5:1
0:1 Анели (10)