Тринидад и Тобаго се класира за четвъртфиналите на "Голд Къп"

Тринидад и Тобаго победи аутсайдера Куба с 2:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира по футбол "Голд Къп" в САЩ. Шелдън Бато и Андре Буко се разписаха през първото полувреме за успеха, който изведе възпитаниците на Стивън Харт на върха на класирането след втория кръг в група "С" на надпреварата с пълен актив от 6 точки.

В другата среща фаворитът и шесткратен шампион Мексико стигна само до разочароващо 0:0 срещу Гватемала пред 62 910 зрители на стадиона на университета във Финикс и пропусна да си гарантира квота за фазата на елиминациите.

Момчетата на Мигел Ерера имаха огромно превъзходство, но не успяха да се възползват от създадените положения. В последния четвърт час мексиканците играха и с човек повече след червен картон на Хосе Контрерас, а най-близо до попадение те бяха в 87-ата минута, когато удар на резервата Джовани Дос Сантос се отби от напречната греда.

Така в последния си мач от групата Мексико се нуждае поне от равенство срещу Тринидад и Тобаго, за да си гарантира класиране на четвъртфиналите.

Срещи от втория кръг в група "С" на турнира "Голд Къп", първенство по футбол на страните от зона КОНКАКАФ:

Гватемала - Мексико - 0:0
Тринидад и Тобаго - Куба - 2:0