Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Холандец носи победата в представянето на Левски (видео + галерия)

Отборът на Левски завърши с победа лятната си подготовка. "Сините" надвиха с 1:0 Локомотив (Пловдив) на стадион "Георги Аспарухов" в последната си контрола, която бе официално представяне на тима за сезон 2015/2016 година. Единственото попадение вкара още в третата минута Жереми де Ноойер, което е първо за него със синята фланелка. Така столичани прекъснаха серията си от две поражение, а от пет двубоя преди сезона записаха три победи срещу Септември Симитли (4:2),  Монтана (2:1) и 1:0 над "смърфовете". С 1:2 от Волга на "Герена" и с 0:2 от Пирин (Благоевград) бяха пораженията на 26-кратните шампиони.

Наставникът Стойчо Стоев направи само една промяна от мача с Пирин. Денис Махмудов бе заменен от Борислав Цонев.

Левски - Локо Пд Холандецът Жереми де Ноойер откри в 3-ата минута с първия си гол за клуба след подаване на Атанас Курдов. Мартин Камбуров удари горната греда в 8-ата минута. Той стреля от фаул, топката бе избита от Йоргачевич, а при добавката Ласимант направи по-трудното и стреля в аут. Курдов и Б. Цонев пробваха удари към Скорчев.

Следващите минути Цонев с акробатичен изстрел, Курдов на два пъти, Прохазка стреляха без резултат. Божидар Краев пък сам срещу Скорчев пропусна в 44-ата минута, когато се опита да го прехвърли.

Левски - Локо Пд Втората част започна с две чисти положения за "сините". Първо Краев в 51-ата пропусна, а след това в 54-ата и Курдов сам срещу Скорчев не вкара. Пламен Крумов се намеси в последния момент и попречи на Краев да удвои в 55-ата минута.

В 64-ата минута отново Курдов пропусна, след като стража на "смърфовете" изби неговия диагонален удар. Именно това бе последното чисто положение за столичани, като до края на срещата по-опасните ситуация бяха пред синята врата.
Левски - Локо Пд Първо в 71-ата Йоргачевич показа отличен рефлекс след ново красиво изпълнение на фаул от страна на Камбуров. Отново голаджията на гостите бе близо до изравняване в 78-ата минута, но изстрела му с глава след центриране от корнер мина покрай дясната греда на Йоргачевич.
В даденото продължение ново страхотно спасяване на Йоргачевич донесе победата на Левски. Вратарят със сетни усилия изби удар с глава на Камбуров в ъглов удар.

"Сините" бяха изпратени с аплодисменти от своите фенове преди гостуването на Ботев (Пловдив) от първия кръг на "А" група в Коматево. Това бе най-вече заради победата и по-раздвижената игра през първата част, но Стоев има много работа, за да може да изгради отбор с наличните си футболисти.

"Бяло-черните" пък можеха в края да изравнят, след като последните 20 минути инициативата бе изцяло на тяхна страна и да имат по-голямо самочувствие преди старта на сезона срещу Славия на "Овча Купел" на 17-и.

ЛЕВСКИ - ЛОКО (ПД) 1:0
1:0 Ноойер (3)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Карнер (57-Минев), Диан Иванов (65-Махмудов), Мики Орачев (76-Мисяк), Георги Костадинов (57-Р. Цонев), Жереми де Ноойер (76-Янев), Божидар Краев, Борислав Цонев (79-Аличков), Атанас Курдов (84-Димитров), Роман Прохазка