България на финал срещу Франция (ГАЛЕРИЯ)

Националния волейболен отбор на България ще играе на финала във втората дивизия на Световната лига срещу Франция. Това стана ясно преди броени минути, след като "петлите" биха категорично Аржентина с 3:0 (25:13, 25:20, 25:17) във втория полуфинал от финалната четворка, игран тази вечер пред над 3500 зрители в зала "Конгресна" във Варна.
Франция чака България на финала във Варна
Така момчетата на селекционера Лоран Тили се класираха за финала срещу България, която по-рано надигра Белгия с 3:1 гейма в първата полуфинална среща. Финалът е утре (11 юли) от 20,40 часа в Морската ни столица, а преди това от 17,40 часа ще бъде мачът за 3/4-то място между "гаучосите" и белгийците. Победителят от втората дивизия на Лигата ще се класира за същинските финали на най-престижния турнир следващата седмица в Рио де Жанейро и ще играе в елитната първа дивизия през следващата година.
Французите поведоха с 4:1 в началото на първия гейм, а до първото техническо прекъсване разликата стана 8:4. "Петлите" продължиха да показат повече класа и преднината им нарасна до 16:10. До края на гейма Франция нямаше никакви проблеми и го взе с убедителното 25:13. Втората част тръгна равностойно и резултатът се движеше точка за точка. Все пак Франция успя да дръпне с 8:5. След 10:6 за френския тим "гаучосите" показаха отлична игра на блокадата, реализираха три поредни точки и намалиха пасива си до само точка, а малко по-късно дори изравниха при 12:12. Последваха нови две изравнявания, а при втората пауза Франция водеше с 16:14. До края на гейма момчетата на Лоран Тили не срещнаха особени трудности и го спечелиха с 25:20. В началото на третия гейм играта отново бе равностойна, но отново Франция поведе с 8:5. След това французите за пореден път показаха, че са по-добрият отбор, а атаката и блокадата им бяха на високо ниво. До второто техническо прекъсване Франция водеше с 16:10, след което нямаха проблеми да го спечелят с 25:17, а с това и мача с 3:0.
Над всички за френския тим бе Антонен Рузие със страхотните 20 точки (3 блока, 2 аса и 68% ефективност в атака) за победата. За аржентинците Факундо Конте завърши със скромните 9 точки.
ФРАНЦИЯ - АРЖЕНТИНА 3:0 (25:13, 25:20, 25:17)
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти 2, Антонен Рузие 20, Ървин Нгапет 12, Кевин Тили 7, Кевин Льо Ру 7, Никола Льо Гоф 5 - Женя Гребенников-либеро
Старши-треньор: Лоран Тили
АРЖЕНТИНА: Николас Уриарте, Хосе Луис Гонсалес 8, Факундо Конте 9, Хавиер Филарди 7, Себастиан Соле 1, Максимилиано Гауна 1 - Себастиан Клостер-либеро (Лучано Де Чеко, Пабло Крер 4, Лусиано Сорнета, Мартин Рамос 3)
Старши-треньор: Хулио Веласко.

Снимки: FIVB.ORG

ГАЛЕРИЯ от мача ФРАНЦИЯ - АРЖЕНТИНА 3:0 - ТУК!!!