Бивш италиански национал бележи за малтийци в Лига Европа (видео)

Малтийският Биркиркара се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като малко изненадващо победи с 3:1 като гост арменския Улисес. Първата среща преди седмица завърши 0:0, но в реванша гостите се възползваха по-добре от положенията си и си осигуриха среща с английския Уест Хам в следващата фаза.

В герой за Биркиркара се превърна бившият италиански национал Фабрицио Миколи. Именно 36-годишният нападател отбеляза така важния първи гол. Той се разписа в 22-ата минута след колективна грешка в защитата на Улисес, а малко след това уцели и напречната греда от фаул.

До почивката Маурицио Мазети удвои преднината на Биркиркара, а чак в 71-ата минута Морозов върна едно попадение. Четвъртч ас преди края гостите останаха с човек по-малко, но това не им попречи да вкарат и трети гол, дело на Фенех от дузпа.

УЛИСЕС - БИРКИРКАРА 1:3 (0:2)
0:1 Миколи (21)
0:2 Мазети (44)
1:2 Морозов (71)
1:3 Фенех (80) д.

* Биркиркара продължава с общ резултат 3:1