Пламен Илиев и Ботошани напред в Лига Европа (видео)

Бившият вратар на Левски Пламен Илиев беше титуляр за Ботошани при победата на румънския тим с 3:1 като гост на грузинския Спартаки Цхинвали в среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Така с общ резултат 4:2 Ботошани се класира за следващия етап на турнира, където ще срещне полския гранд Легия (Варшава).

Илиев имаше няколко добри изяви и допусна само едно попадение, при това от дузпа. Негов автор стана Варлам Киласония от дузпа в 65-ата минута. Малко по-късно Пол Батин вкара третия гол за Ботошани и успокои съотборниците си. Другите попадения за гостите бяха дело на Дан Роман, а съперниците завършиха с по 10 човека, след като червени картони получиха Ника Качарава от Спартаки в 38-ата минута и Флорин Пламада от Ботошани малко след почивката.

На резервната скамейка на румънския тим остана Радослав Димитров, който бе титуляр в първия мач.

Снимка: gsp.ro