Невероятен егоизъм на Кишада и второ поредно поражение за Лудогорец в Австрия (видео)

Лудогорец инкасира второ поредно поражение в предсезонните си контроли в Австрия. След като преди няколко дни орлите загубиха с 0:2 от Локомотив (Москва), днес те отстъпиха с 0:1 на чешкия гранд Спарта (Прага).

Единственото попадение реализира португалецът Пайшао в 30-ата минута, като през първата част само отличните намеси на Милан Борян спасиха разградчани от по-сериозен пасив.

След почивката футболистите на Бруно Рибейро заиграха далеч по-добре, но проявен невероятен егоизъм на Кишада и отменен гол на Чунчуков ги лишиха от равенство.

Първата опасност бе пред вратата на българския шампион. В петата минута Хюшбауер остана непокрит в наказателното поле, овладя топката и стреля, но Милан Борян спаси. Четири минути по-късно Пайшао получи пас пред наказателното поле на разградчани и шутира с левия крак, но над вратата. Секунди по-късно нова добра атака на Спарта завърши с изстрел на Дочкал, но Борян отново показа класа и спаси.

След половин час игра по-добрият отбор до този момент, Спарта (Прага), откри резултата. Фридек центрира отляво по земя към непокрития Пайшао и за португалеца не бе проблем да вкара с изстрел от 5-6 метра. Малко преди това отново Пайшао се озова очи в очи срещу Милан Борян, но стражът на Лудогорец спаси, а и реферите отсъдиха засада.

На почивката треньорът на разградчани Бруно Рибейро смени цялата защита, а също така и схемата на игра. Бековете Сисиньо и Ангуло бяха изтеглени по-напред, а зад тях влязоха Йордан Минев и Витиня. В атака Лудогорец заигра с двама нападатели в лицето на Цветелин Чунчуков и Жуниор Кишада.

В 49-ата минута орлите стигнаха до първата си добра възможност в мача. След пас с пета Кишада изведе Чунчуков на добра стрелкова позиция, но изстрелът на дошлия от Ботев футболист излезе над напречната греда.

В 79-ата минута пред българския шампион се откри най-чистата възможност за гол, но Кишада прояви невероятен егоизъм, който лиши орлите от изравнително пападение. Нападателят отне топката от бранителите на Спарта и излезе очи в очи срещу техния страж. Тогава вместо да подаде на намиращия се на празна врата Чунчуков, той реши да лъже вратаря и притичал защитник на чехите изби топката в корнер.

В 85-ата минута след добра атака отдясно и подаване на Сисиньо Чунчуков изпрати топката в мрежата на чешкия гранд, но попадението бе отменено заради засада.

Това бе последната опасност пред една от двете врати и срещата пирключи при 1:0 в полза на чешкия вицешампион. Следващата контрола на Лудогорец е утре, когато орлите ще се изправят срещу шампиона на Русия - Зенит.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТА (ПРАГА) 0:1