Франция стартира с победа на Евро 2015 за юноши, Георги Кабаков гони играч на Австрия

Франция стартира участието си на Европейското първенство за юноши до 19 години с победа с 1:0 над отбора на Австрия, който завърши с човек по-малко срещата след червен картон на Петър Глухакович. Защитникът на Аустрия (Виена) беше изгонен в 77-ата минута от българина Георги Кабаков, който оглави съдийската бригада за втория мач от група "А" на турнира, провеждащ се в Гърция.

Кабаков наказа с жълт картон Глухакович още в шестата минута, а в края на мача защитникът беше принудително изпратен извън терена с втори. Българският елитен рефер вдигна два жълти картона и за французите, които обаче останаха в пълен състав и защитиха успешно попадението на Алекси Блин. Халфът на Тулуза се разписа в 34-та минута.

Домакините от Гърция надвиха с 2:0 Украйна в другия мач от група "А" на турнира. Головете вкараха Петрос Орфанидис в 20-та минута и Зисис Карахалиос в 76-та.