България загуби от Босна и Херцеговина на Европейското първенство по баскетбол

Националният отбор на България за жени до 20 години допусна загуба в четвъртия си мач на Европейското първенство по баскетбол, дивизия В в Подгорица (Черна гора). Българките отстъпиха пред Босна и Херцеговина с 64:83 (18:21, 16:16, 23:23, 7:23) точки, след като изиграха слаби последни 10 минути.

След оспорвано първо полувреме българките направиха серия от 7:2 в началото на третата част и поведоха с 41:39.В първите минути на последната четвърт баскетболистките от Босна решиха мача след 11:2, а до края удържаха преднината си.

Най-полезна за България беше Борислава Христова с 28 точки и 8 борби. Теодора Динева добави 13 точки, а с 10 точки и 8 борби завърши Калина Аксентиева. За Босна с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 23 борби се отличи Марица Гаич. Възпитаничките на Дечо Коешинов са с победа и три поражения до момента в турнира. Утре те излизат срещу Румъния от 17.10 часа българско време.

Снимка: bgbasket.com