Трета световна титла за САЩ! Карли Лойд влезе в историята

САЩ стана световен шампион по футбол за жени. На финала американките разбиха досегашния носител на трофея Япония с 5:2. Така те взеха своя сладък реванш след поражението с дузпи от азиатките на финала преди 4 години в Германия.

Тогава една от дузпите изтърва Карли Лойд, която 1149 дни по-късно се превърна в големият герой за тима си. Тя стана първата футболистка в историята, отбелязала хеттрик във финал на Световно първенство.

32-годишната Лойд откри резултата още в 3-ата минута, удвои преднината на своите две минути по-късно и оформи хеттрика си в 16-ата минута, за да реши на практика изхода от двубоя. Лорън Холидей и Тобин Хийт вкараха другите голове за САЩ, а автогол на Джули Джонсън и Юки Огими попълниха сметката на Япония.

Карли Лойд

"Това е нереално, още не мога да го проумея. Днес имах мисия. Знаехме, че ако натиснем японките, те няма да издържат", коментира след мача щастливата Лойд, която спечели и "Златната топка" за най-добър играч на турнира.

След 1991 и 1999 година това е третата световна титла за американките.