Арда (Кърджали) е шампионът при момчетата до 15 години

Арда (Кърджали) спечели шампионската титла в държавните финали по волейбол на  България за момчета до 15 години, които се проведоха в зала "Христо Борисов" във Варна. На финала волейболистите от Кърджали надиграха ЦСКА с 3:2 (26:28, 25:14, 25:22, 24:26, 15:13) в изключително оспорван и драматичен мач. Двубоят бе повторение на финала от турнира "Красимир Димитров" за тази възраст, който се проведе през месец май. Тогава волейболистите от Кърджали спечелиха Купата, като отново надделяха над армейците.

В малкия финал за 3-4 място Левски Боол победи Черно море (Варна) с 3:0 (27:25, 25:19, 25:18). "Сините" завършиха с бронзовите отличия в турнира, а домакините останаха на четвърта позиция в крайното класиране.

Финалните двубои се играха пред погледа на двама национални треньори, като лично селекционерът на мъжете Пламен Константинов отново намери време да дойде в залата, а треньорът на националния отбор за момчета до 15 години Мирослав Живков, който ще събира скоро селекция наблюдаваше внимателно срещите.