Атанас Лазаров: С такива мачове отборът расте

Треньорът на женския ни национален волейболен отбор за първия турнир в Група "К" на световното Гран При Атанас Лазаров коментира след измъчената победа над домакините от Пуерто Рико с 3:2, че точно с такива мачове тимът расте.

"Най-радващото е, че във всеки изминал мач се вижда градация в играта на отбора. Момичетата заслужаваха да бият пред такава темпераментна публика и то точно отбор като Пуерто Рико. Изпълняваха се тактическите задачи и резултатът се получи. Разколебаване, загуба на концентрация и грешки във важни ситуации в третата част, както и пускането на втората разпределителка при съперника, ни костваше два гейма. Най-положителното от мача е, че при 12:14 в тайбрека, който започна лошо за нас, момичетата показаха характер и намериха сили да пречупят. противника. Изключително съм доволен от отношението и играта на отбора. Говорих в началото за опита, който трябва да трупат младите и точно с такива мачове се расте", сподели Лазаров пред сайта на БФВ volleyball.bg.