Верея разби Дунав в приятелски мач

Отборът на ФК Верея (Стара Загора) победи с 2:0 Дунав 2010 (Русе) в контрола, която се игра на стадиона в Нова Загора. Старозагорският тим изигра силен мач и отбеляза по едно попадения във всяко полувреме.

В 25-а минута старозагорци пропуснаха да открият резултата, след като удар на Петко Ганев с глава след корнер срещна гредата. В 31-а минута нападателят Деян Христов обаче направи 1:0. След почивката ФК Верея затвърди превъзходството си и реализира още едно попадение. В 80-а минута Васил Ботев отне една топка, напредна няколко метра и стреля неспасяемо за 2:0. Три минути преди последния съдийски сигнал Ивелин Илиев със силен удар разтресе страничната греда на гостите.

В сряда ФК Верея ще гостува на Локомотив (Пловдив) в четвъртата си контрола от лятната си подготовка. Двубоят е на стадион Лаута от 20.00 часа.