Мъри отнесе Сепи по пътя към осминафиналите

Надеждата на домакините Анди Мъри не допусна изненада срещу Андреас Сепи и се класира за осминафиналите на "Уимбълдън". Шотландецът се наложи с 6:2, 6:2, 1:6, 6:1 над италианския си съперник и показа, че амбициите му за втора титла от турнира са напълно основателни.

Световният №3 стартира мощно и проби още в откриващия гейм. Това бе напълно достатъчно за Мъри, за да вземе контрола над първия сет и да го затвори с 6:2. Втората част се разви по индетичен начин, с нов ранен пробив в полза на Мъри и много грешки от страна на Сепи, който с нищо не затрудняваше опонента си.

Събитията на корта претърпяха рязък обрат в третия сет. При 2:1 в своя полза Сепи поиска медицински таймаут и прекъсването видимо изнерви Мъри, който допусна да бъде пробит, при това след двойна грешка. До края на сета британецът беше неузнаваем и не взе друг гейм.

Почивката между сетовете се отрази положително на Мъри и той заигра по начина, по който го правеше в началото на двубоя. Всъщност, четвъртата част започна с пробив за Сепи, но за повече италианецът нямаше сили и с шест безответни гейма в своя полза Анди Мъри си проправи път към осминафиналната фаза.