България срази Аржентина с 3:0 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Националният отбор на България по волейбол победи Аржентина с 3:0 (27:25, 25:20, 25:22)  в първия сблъсък между двата тима от последния уикенд в група „С” във втора дивизия на Световната лига. Срещата се игра пред около 5 000 зрители в зала „Конгресна” в Двореца на културата и спорта във Варна.

На трибуните бе и националът Цветан Соколов, който лекува контузия, но даваше на живо подкрепа на своите съотборници. Лоша контузия в мача получи посрещачът Тодор Скримов, който напусна срещата. Разпределителят Андрей Жеков също получи травма.България срази Аржентина с 3:0

Нуждата от поне един успех от двата мача за Аржентина, за да се класира тима за финалната четворка във Варна мотивира Гаучосите да се хвърлят с пълни сили в мача. Нашите пък не отстъпваха, като излязоха изключително мотивирани за крайната победа. Това доведе до оспорван мач и равностойна игра. Двата отбора се захапаха още от началото, като първият гейм бе буквално точка за точка. След поредното равенство 20:20, напрежението си каза думата, като двамата треньори се изредиха последователно да вземат почивки една след друга само за няколко минути. След 24:24 българските волейболисти бяха по-концентрирани, като запазиха самообладание и надделяха с 27:25, а с това спечелиха и гейма, като поведоха с 1:0.България срази Аржентина с 3:0

Втората част започна идентично, като първата, като резултатът вървеше точка за точка до първото техническо прекъсване. В този момент след отлична игра в защита и успешни отигравания за точка нашите момчета се откъснаха в резултата 11:8. Неприятен момент настъпи, когато основният реализатор до този момент Тодор Скримов получи контузия и принудително излезе от игрището. Той обаче бе успешно заменен от Тодор Алексиев, който на свой ред се превърна в истински терминатор в атака, а България направи разлика и поведе с 19:14. Влезлият за начален удар Мирослав Градинаров допълни възходящата линия, като помогна на своите съотборници да сложат финалния акорд с два бомбени сервиса, от които единият бе ас и България спечели частта като поведе с 2:0 гейма.България срази Аржентина с 3:0

В третата част гостите не се отказаха и продължиха да натискат, като първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Аржентина. Националите обаче изравниха, а в последствие и поведоха с 15:12. Отново, основна роля за успеха на нашите изигра Тодор Алексиев, който отбеляза последователно няколко поредни точки и бе направо неспасяем в атака. Последва равенството 19:19, но за пореден път Алексиев бе буквално неспасяем, като с контра и блокада даде предимство 21:19. В края на гейма Виктор Йосифов пък допълни успешната картина, като  отбеляза две поредни атаки и България спечели гейма и затвори мача с чиста победа.

Реализатори за победата на България станаха Владимир Николов и Тодор Алексиев с по 15 точки.

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 3:0 (27:25, 25:20, 25:22)