Локомотив (Москва) нанасе първа загуба на Лудогорец в Австрия (видео)

Отборът на Лудогорец записа първо поражение по време на подготвителния си лагер в Австрия. Българският шампион загуби с 0:2 от Локомотив (Москва). Първото попадение за руснаците реализира Миранчук в 39-ата минута. Футболистът на носителя на купата на Русия си пое топката и с прецизен удар я прати в мрежата, като преди това срещна левия стълб.

В 65-ата минута Шкулетич вкара втори гол за руския тим. Нападателят премина Георги Терзиев и под ъгъл прониза резервния страж Георги Аргилашки, като преди да се оплете в мрежата, топката мина между краката на вратаря.

Преди днешната контрола Лудогорец записа две победа над Краснодар и Университатя, и равенство с Верея.

Неофициален дебют за "орлите" направиха новите попълнения Андрей Препелица и Джоди Лукоки.

В 52-ата минута Марселиньо пострада от грубата игра на московчани и беше заменен от Вандерсон.

Като цяло седмият в руския шампионат бе по-дейният отбор и заслужено спечели. Чистите положения се брояха на пръстите на едната ръка и бяха пред вратата на разградчани.

В 12-ата минута Миранчук излезе на добра позиция и можеше да отбележи, но Владислав Стоянов се намеси отлично и спаси.

В 35-ата минута Григориев пък пропусна сам срещу вратаря.

Минута по-късно "орлите" застрашиха своя противник. Жуниор Кишада изведе младока Александър Василев, който стреля неточно и топката излезе в аут.

В следващата атака Михаил Александров намери Марселиньо, който без да се бави шутира, но стражът на руснаците внимаваше и парира.

Като изключим попадението на Шкулетич, през втората част не се случи нищо интересно. Лудогорец успя да застреши само веднъж вратата на руснаците, чрез Козмин Моци, който стреля отдалеч, но стражът на Локомотив изби в корнер.

Следващата проверка на тима на Бруно Рибейро е на 7 юли срещу Спарта (Прага).

Лудогорец: Стоянов, Минев, Ал. Александров, Моци, Ангуло, Лукас Саша, Дяков (к), М. Александров, Василев, Марселиньо, Кишада (Вандерсон, Аргилашки, Терзиев, Петров, Анисе, Чунчуков, Препелица, Лукоки)

Резерви: Аргилашки, Терзиев, Петров, Препелица, Вандерсон, Лукоки, Чунчуков, Анисе

Локомотив (Москва): Гилерме, Шишкин, Чорлука (к), Пейчинович, Янбаев, Тарасов, Фернандеш, Майкон, Ал. Миранчук, Касаев, Григориев (Шкулетич)

Резерви: Коченков, Лобанцев, Лантратов, Денисов, Логашов, Михалик, Коломейцев, Ант. Миранчук, Самедов, Шкулетич, Няс

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ МОСКВА 0:2

0:1 Миранчук 39
0:2 Шкулетич 65