100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

България с трета загуба на Балканиадата по волейбол

Националният отбор по волейбол на България за девойки младша възраст загуби от Турция с 0:3 (9:25, 17:25, 12:25) гейма в третия си мач от група 2 на Балканиадата в Румъния. Това е трета поредна загуба за българките, които отстъпиха със същия резултат в първия си двубой срещу Гърция и във втория срещу Сърбия.

В другия сблъсък от тази група Сърбия надигра Гърция с 3:0 (25:19, 25:16, 25:22) гейма. Така, след изиграването на всички срещи от потока, представителките на Турция завършиха на първото място с 9 точки в група 2, Сърбия зае втора позиция, пред Гърция, а волейболистките на България останаха на последното четвърто място без спечелена среща.

Отборът на България излиза днес срещу третия от група 1 Молдова, а срещата е от 13:00 часа. При успех българките ще спорят с победителя от другата двойка Гърция - Македония за пето място в крайното класиране. Двата полуфинала в турнира са Румъния - Сърбия и Турция - Черна гора.