Серина оцеля на косъм от поражението, следва сблъсък с Винъс (видео)

Световната №1 и 5-кратна шампионка на "Уимбълдън" Серина Уилямс бе опряна до стената, но показа характер и преодоля третия кръг на турнира от "Големия шлем" в Лондон. Носителката на 20 мейджър титли, която преследва календарния "Голям шлем" тази година, надви след страхотна битка 23-годишната британка Хедър Уотсън с 6:2, 4:6, 7:5 и се класира на 1/8-финалите, където ще се изправи срещу по-голямата си сестра Винъс. Последната надигра в третия кръг сръбкинята Александра Крунич с 6:3, 6:2.

След като двете тенисистки си размениха по един сет, в решаващата трета част 59-ата в ранглистата Уотсън поведе с 3:0 в резултата. Последва много оспорван гейм, в който успя да надделее Уилямс, а после американката обърна резултата до 4:3 в нейна полза. При 4:4 обаче Уотсън направи пробив на нула и получи възможността да сервира за мача. От 15:40 британката стигна до равенство в десетия гейм и бе само на 2 точки от победата. 33-годишната Серина обаче показа шампионски дух и се пребори за 5:5, а при 6:5 притисна сериозно съперничката си в подаването на британката. Уотсън се бореше до последно, но в крайна сметка не издържа и Серина се класира за 1/8-финалите.

Междувременно, третият кръг преодоля и Зарина Дияс от Казахстан, която елиминира със 7:5, 6:4 №14 в схемата Андреа Петкович (Германия). Дияс е следващата съперничка на шампионката от 2004 година Мария Шарапова (Русия).

Приключи и един мач от мъжката схема. Американецът Денис Кудла надделя в петсетова битка над колумбиеца Сантяго Хиралдо с 6:2, 6:7 (3), 2:6, 6:1, 6:3 и чака победителя от двубоя между гигантите Джон Иснър (САЩ) и Марин Чилич (Хърватия).