Младежите наказаха Румъния в последен мач преди Евро 2015

Националният отбор на България за младежи (20) завърши с победа подготвителния си период преди Евробаскет 2015 в дивизия А. За втори пореден ден нашите надиграха категорично Румъния, като този път биха с 83:59. Шампионатът на Европа за тази възраст започва на 7 юли (вторник), а първата среща на българите е с Израел.

До средата на втората част двубоят вървеше равностойно, а тогава нашите успяха да се откъснат. Нашите първо направиха 7-0 и дръпнаха с 9 точки, а малко преди края на полувремето след 8-0 разликата стигна до 18. След паузата българите поддържаха преднината си, а в последните минути малко я и увеличиха.

Нашите отново имаха по-добър ден от тройката и успяха в 9 от 22 опита срещу 5 от 21 за съперника. Отделно българите имаха 15 грешки, докато румънците цели 24.

Най-резултатен за нашите стана Ангел Пейчинов с 14 точки, а Евгени Хаджирусев се отчете с 10. В игра влязоха 13 състезатели и всеки един от тях отбеляза поне точка.