Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Флуминензе излезе на 3-о място в бразилското първенство

Бившият бразилски национал Фред се разписа за Флуминензе при победата с 2:1 над Сантос в среща от 10-ия кръг на бразилското първенство.

Фред взриви полупразните трибуни на стадион "Маракана" пет минути преди края на първото полувреме. Той засече с глава остро центриране на Жерсон и прати топката в горния ляв ъгъл.

Девет минути след началото на второто полувреме Рикардо Оливейра изравни от близко разстояние, а резервата Лукаш Гомаш 10 минути преди края донесе успеха на Флу, който ги изкачи на 3-о място с 20 точки. Сантос остава на 16-а позиция с 10 точки.

Коринтианс се наложи с 2:0 над Понте Прета и вече има 19 точки, които го нареждат на 6-а позиция. Води Спорт Ресифе с 22 след като в друга среща от кръга, играна в сряда, отнесе с 3:0 Интернасионал (Порто Алегре).

Игралите в бившия СССР Жадсон и Вагнер Лав осигуриха победата с голове в 41-ата и в 90-ата минута. В третата среща от днес Фигейрензе се справи с 3:1 срещу Гояш в директа битка за излизане от зоната на изпадащите. Фигейрензе събра 12 точки и се придвижи на 12-о място, докато Гояш е под чертата с 9.