Локо (Пловдив) загуби от Пирин (Разлог) в куриозен мач

Пирин (Разлог) победи с 3:2 Локомотив (Пловдив) в изключително странен мач, игран на стадиона в Добринище. Всъщност, куриозите започнаха час преди началото на срещата, когато силният дъжд, наводненият терен и опасенията от заораването на тревната настилка на терена в Разлог изместиха двубоя не само с час по-късно, но и на друг стадион.

Локомотив поведе в резултата в 18-та минута, когато Дани Кики центрира отлично в наказателното поле на Пирин, където Мартин Камбуров засече топката с глава и откри резултата. Именно след попадението на Локомотив започнаха куриозите на терена. Виктор Шишков изскочи на два пъти сам срещу вратаря Ясин Ел-Харуби, като втория път, в 42-та минута, секунди след първия опит, успя да го преодолее за 1:1. В 48-та минута Шишков отново получи неочакван подарък - връщане към излезлия напред вратар на Локомотив го остави на метър пред голлинията и нападателят на Пирин се възползва, вкарвайки топката в опразнената врата за 2:1 в полза на отбора от Разлог.

Локомотив стигна до изравнителен гол отново по куриозен начин. Центриране на футболист на пловдивчаните беше посрещнато от Николай Хаджиниколов, който неволно засече топката в собствената си врата за 2:2. Това обаче далеч не беше всичко в мача, защото Оливие Боне остави Локомотив с човек по-малко в 68-та минута, а Цветан Върсанов се разписа в 75-та за крайното 3:2 в полза на Пирин.

Дебют за отбора на Локомотив записа един от играчите от златната ера на клуба - Александър Тунчев, който напусна със свободен трансфер изпратения във "В" група отбор на ЦСКА. Зоран Балдовалиев също направи повторен дебют за пловдивчаните, за които първи мач записа и бившият десен бек на Левски - Пламен Крумов.