Пирин записа първо равенство

Пирин (Благоевград) записа първо равенство в летните си контроли, след като завърши наравно 1:1 срещу отбора на Банско в мач, който беше игран на терена в Белица. До момента благоевградчаните, които ще играят в "А" група през новия сезон, имаха три победи от три мача.

Пирин владееше играта в началото на срещата, но "орлетата" останаха с човек по-малко още през първото полувреме и това наруши ритъма им на игра. Янко Сандански остави своите съотборници едва десет на терена, след като си изкара два бързи жълти картона и се отправи към съблекалнята след едва половин час на терена в Белица.

Пирин все пак съумя да поведе в резултата в 51-та минута чрез Красимир Илиев, но Банско върна попадението само пет минути по-късно. Тони Тасев се разписа от пряксвободен удар и оформи крайното 1:1.

Банско също завърши с десет футболисти, след като Красимир Илиев беше изгонен от игра две минути преди края на редовните 90.