Лудогорец удари румънци - доскорошна звезда на Ботев блести за "орлите" (видео)

Лудогорец постигна втора поредна победа на подготвителния си лагер в Австрия, след като днес "орлите" спечелиха с 1:0 контролата си срещу Университатя (Крайова). Попадението вкара новото попълнение от Ботев (Пловдив) Цветелин Чунчуков, който се разписа след самостоятелен пробив в 77-ата минута.

Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като в 32-ата минута румънците пропиляха дузпа.

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на българския шампион. В 8-ата минута Марселиньо стреля от фаул ниско по земя, Балградеан изби, но при добавката Александър Василев не успя да нанесе удар.

В 22-ата минута Балута се озова на добра позиция и шутира, но над вратата. Седем минути по-късно Лудогорец като по чудо не откри резултата. Марселиньо бе изведен очи в очи срещу Балградеан и стреля от 6-7 метра, но стражът на румънците спаси. В 32-ата минута Борян извърши нарушение срещу откъсналия се Хергелигиу и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Бауаб, който уцели лявата греда на българската врата.

В 40-ата минута Университатя организира нова добра атака, която завърши с опасен шут по земя на Тирнакоп, но Милан Борян спаси.

На почивката треньорите на двата отбора извършиха множество смени. След час игра Ангуло стреля силно от фаул, но стражът на румънците изби топката, която се бе насочила под напречната греда. В 64-ата минута и Университатя застраши вратата на орлите чрез Бауаб, който опита диагонален шут, който профуча покрай дясната греда на резервата Аргилашки.

Така се стигна до 77-ата минута, в която резервата Чунчуков овладя една топка преборвайки се с двама противникови футболисти, секунди по-късно преодоля и трети, след което диагоналният му шут с десния крак спря в мрежата на петия в румънското първенство.

До края на двубоя играчите на Университатя опитаха да изравнят, но в малкото опасни ситуации Аргилашки показа класа с авторитетни намеси.

ЛУДОГОРЕЦ - УНИВЕРСИТАТЯ 1:0

1:0 Цветелин Чунчуков 77

ЛУДОГОРЕЦ: Борян, Минев, Моци, Терзиев, Витиня (22-Ангуло), Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Василев, Александров, Кишада

УНИВЕРСИТАТЯ: Балградеан, Ахим, Акка, Попов, Ватайелу, Балута, Матеу, Тирнакоп, Роча, Бауаб, Хергелигиу