Раонич срещу Кирьос в третия кръг на "Уимбълдън"

Двама от поставените тенисисти на "Уимбълдън" се поздравиха с победи във втория кръг. №7 в схемата Милош Раонич (Канада), който миналата година достигна до 1/2-финалите, елиминира 37-годишния германец Томи Хаас с 6:0, 6:2, 6:7 (5), 7:6 (4). №26 Ник Кирьос (Австралия), който пък бе 1/4-финалист миналата година и на 1/8-финалите срази Рафаел Надал, не загуби сет в мача си с аржентинеца Хуан Монако - 7:6 (5), 6:3, 6:4. Кирьос и Раонич ще се изправят един срещу друг в третия кръг, а победителят е евентуален съперник на Григор Димитров на 1/8-финалите.

37-годишният Хаас в понеделник стана най-възрастният тенисист с победа на "Уимбълдън" след Джими Конърс през 1991 година.

Раонич се доближи до рекорда на турнира за най-силен сервис, след като пласира удар със 145 мили в час. Американецът Тейлър Дент сервира със 148 км/час в Лондон преди пет години.

Канадецът завърши мача с 29 аса, 5 пробива и 61 печеливши удара. Хаас спаси три поредни мачбола в четвъртия сет, сервирайки при 5:6.

Раонич се доближи до рекорда на турнира за най-силен сервис, след като пласира удар със 145 км/час. Американецът Тейлър Дент сервира със 148 км/час в Лондон преди пет години.

Канадецът завърши мача с 29 аса, 5 пробива и 61 печеливши удара. Хаас спаси три поредни мачбола в четвъртия сет.

Междувременно, за третия кръг се класираха още двама поставени - №17 Джон Иснър (САЩ) и №16 Давид Гофен (Белгия). Иснър не даде сет на Матю Ебдън (Австралия) - 6:2, 7:6 (8), 6:4, а Гофен бе още по-убедителен срещу британеца Лиам Броуди - 7:6 (3), 6:1, 6:1.