Поморие и Марица направиха зрелищно равенство

Поморие завърши лагера си в Сопот с поредно равенство - този път 3:3 срещу третодивизионния Марица (Пловдив). За селекцията на треньора Малин Орачев не играха четирима футболисти заради контузии и вирусно заболяване. С контузии са вратарят Янко Георгиев и централният бранител Димитър Попов, а от грип са болни Михаел Орачев и Живко Илиев.

Маричани откриха резултата чрез Запрян Запрянов в 15-ата минута, но в 22-ата Любомир Божинов изравни от дузпа, отсъдена за събаряне на Даниел Стоянов. До края на първата част Венцислав Гюзелев наниза два гола и направи 3:1 за Марица.

В 60-ата минута Ахмед Ахмедов красиво вкара за 2:3, след като беше изведен от Славчо Шоколаров и копна топката над вратаря на пловдивчани. Крайното 3:3 оформи централният нападател Алеко Христов, който се възползва от асистенция на новото попълнение Кирил Георгиев, дошъл от Гигант (Съединение).